Par uzņēmumu

Zinātniski-pētnieciskais centrs AVIATEST, kas ietilpst LNK Aerospace departamentā, specializējas aviācijas tehnikas (lidmašīnu planieru, helikopteru korpusu un to agregātu) pilna mēroga stenda izmēģinājumos.Turklāt centrs veic lidostu aprīkojuma izmēģinājumus (aviācijas hidropacēlāji, griezes momenta uzgriežņu atslēgas utt.) un dažādus būvkonstrukciju izmēģinājumus.

Uzņēmumam ir Eiropas Savienības (EASA), kā arī Krievijas Federācijas (АР МАК) sertifikāti.

Lidmašīnu, helikopteru un to komponentu izmēģinājumi tika uzsākti Rīgā 1972. gadā. Šobrīd AVIATEST ir vienīgā laboratorija Baltijas reģionā, kurai ir tik plaša pieredze aviācijas tehnikas pilna mēroga stenda izmēģinājumos.

Laboratorijā regulāri notiek vadošo Eiropas ražotāju, piemēram, AgustaWestland un Eurocopter, izstrādājumu izmēģinājumi, agregātu izmēģinājumi starptautiskās NICETRIP programmas ietvaros. AVIATEST centrs veic izmēģinājumus lielākajiem Krievijas uzņēmumiem ОАО Объединенная авиастроительная корпорация un ОАО Вертолеты России, sadarbojoties ar CAHI (Prof. N. E. Žukovska vārdā nosauktais Centrālais aerohidrodinamikas institūts).

Zinātniski-pētnieciskā centra laboratorijā strādā vairāk nekā 60 augsti kvalificētu speciālistu.

Izmēģinājumos tiek izmantotas modernas daudzkanālu noslogojuma sistēmas, izmēģinājumu iekārtas un automātiskās informācijas vākšanas un apstrādes sistēmas.