Jaunumi

Atpakaļ pie ziņu saraksta

Rīgā tiekas jaunās paaudzes lidaparāta - konvertoplāna - izgatavotāji

Šodien Rīgā ieradās Eiropas aviācijas projekta NICETRIP dalībnieki un Eiropas Komisijas pārstāvji, lai apkopotu darba rezultātus projekta ietvaros. Inovatīvais projekts NICETRIP paredz jaunas paaudzes konvertoplāna (helikoptera un lidmašīnas hibrīda) prototipa izstrādi. Vizītes laikā arī tiek plānots nodot ekspluatācijā konvertoplāna nesošās sistēmas izmēģinājuma stendu, ko izstrādājis zinātniski – pētnieciskais centrs no Latvijas - AVIATEST. AVIATEST ir vienīgais Baltijas valstu pārstāvis šajā starptautiskajā projektā.

“Zinātniski-pētnieciskais centrs AVIATEST pēdējos trīs gadus ir aktīvi iesaistīts inovatīvajā NICETRIP projektā. Mūsu loma projektā ir izstrādājamā lidaparāta nesošās sistēmas pilna mēroga izmēģinājumi stendā,” stāsta holdinga LNK Group padomes priekšsēdētājs Aleksandrs Milovs.

Projektā NICETRIP, ko finansiāli atbalsta Eiropas Komisija, ir iesaistīti vairāk nekā 25 vadošie Eiropas aviācijas nozares uzņēmumi, tostarp, AgustaWestland, Eurocopter un Liebherr-Aerospace Lindenberg GmbH, kā arī nozares zinātnieki un universitātes. Projektu plānots noslēgt jau šomēnes.
Paredzams, ka projektā NICETRIP izstrādātās un testētās konvertoplāna daļas kļūs par pamatu jaunas, ambiciozas aeronautikas izpētes programmas Clean Sky uzsākšanai, iesaistot tajā aviācijas nozares līderus.

Par AVIATEST

Zinātniski-pētnieciskais centrs AVIATEST ietilpst holdinga LNK Group aviācijas pakalpojumu grupā LNK Aerospace. AVIATEST ir Baltijas valstīs vienīgā laboratorija, kas veic pilna mēroga lidmašīnu un helikopteru, kā arī to agregātu izturības izmēģinājumus stendos. Uzņēmums ir sertificēts īstenot gan Eiropas Savienībā, gan Krievijas Federācijā izgatavotas aviotehnikas izmēģinājumus. Vairāk par AVIATEST: www.aviatest.lv

Video no pasākuma aplūkojams šeit (krievu valodā).

Papildu informācija:
Sandra Biseniece
LNK Group sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja
M. tālr.: +371 26 549 539
e-pasts: sandra.biseniece@lnk.lv