Jaunumi

Atpakaļ pie ziņu saraksta

Izmēģinājumu centrs Aviatest pabeidzis stendu iekārtu izveidi jauna tipa lidaparātu izmēģinājumiem

Ziemassvētku priekšvakarā holdingā LNK Group  ietilpstošās nodaļas LNK Aerospace izmēģinājumu centrs Aviatest sekmīgi pabeidza sarežģītus un atbildīgus darbus — ir radīta jauna stenda iekārta un veikta visa nesošo sistēmu izmēģinājumu programma perspektīvajam jauna tipa lidaparātam (konvertoplānam).

Darbi notika Eiropas Savienības programmas NICETRIP ietvaros, kopējais projekta finansējuma apjoms bija 2,5 miljoni eiro. Izmēģinājumu noslēguma posmā piedalījās projekta partneri — Eiropas helikopteru būves līderuzņēmumu  AIRBUS HELICOPTERS un AGUSTA WESTLAND galvenie speciālisti. 2015.  gada pirmajā ceturksnī Briselē plānots apkopot programmas NICETRIP gala rezultātus, tad arī tiks pieņemts lēmums par jaunās Eiropas aviācijas programmas Clean Sky 2 dalībniekiem, kuru vidū Aviatest cer ieņemt pienācīgu vietu.

Video

Par holdingu LNK Group

LNK Group gada apgrozījums pārsniedz 100 miljonus eiro, to nodrošina trīs stratēģiskie darbības virzieni. Pirmais — būvniecība un ražošana.  Ar to nodarbojas nodaļa LNK Industries, kas veic visus būvniecības un ražošanas darbus. Tās struktūra AS LNK Industries ir inovatīvs un universāls ģenerāluzņēmējs. Nodaļā ietilps arī infrastruktūras būvniecības uzņēmumi  Latvijas Tilti (tā darbības virziens ir hidrotehnisko būvju un tiltu būvniecība), SIA ENFORT (rūpniecisko un civilo objektu būvniecība) un transportēšanas tehnoloģisko sistēmu rūpnīca TTS (izgatavo jūras termināļu tehnoloģisko aprīkojumu, ražo tiltu un būvju konstrukcijas). Otrs stratēģiskais virziens ir aviācija. LNK Aerospace  specializācija ir civilās aviācijas lidmašīnu un helikopteru izturības aprēķinu veikšana, tiem nepieciešamo stenda izmēģinājumu, apkalpošanas nodrošināšana un to tehniska uzlabošana. Trešais virziens ir komerciālo un dzīvojamo nekustamo īpašumu projektu būvniecība un attīstīšana, to veic LNK Properties.

Fotogrāfijas